یکشنبه , ۴ آبان ۱۳۹۹
خانه / فهرست / خانه و خانواده / خانه داری / دلایل خراب شدن گیاهان آپارتمانی

دلایل خراب شدن گیاهان آپارتمانی

اختصاصی بیست ستون:

پرورش و نگهداری گل‌ها و گیاهان آپارتمانی کار آسانی نیست و بسیاری از مردم گمان می‌کنند که موفقیت در این کار به استعداد ذاتی نیاز دارد. درحالی‌که با رعایت یک سری نکات ساده و دانستن دلایل خراب شدن گل‌ها و گیاهان آپارتمانی، می‌توان محل سکونت خود را به انواع گیاهان آپارتمانی آراست و از آرامش و زیبایی حاصل از آن لذت برد. در ادامه به دلایلی که باعث می‌شود بعضی از افراد نتوانند گل‌ها و گیاهان آپارتمانیخود را به ثمر برسانند می‌پردازیم:

,خراب شدن گل,گیاهان آپارتمانی,[categoriy]

دلایل خراب شدن گل‌ ها و گیاهان آپارتمانی

  1. آبیاری نامنظم : بیشتر افراد گل‌ها و گیاهان آپارتمانی را به‌طور منظم آبیاری نمی‌کنند. داشتن یک زمان‌بندی منظم بر اساس نور و رطوبت منزل برای آبیاری اهمیت زیادی دارد. مطمئناً هرچقدر هم به گل‌ها و گیاهان آپارتمانی علاقه داشته باشید اگر فقط هفته‌ای یک‌بار گلدان‌های منزل خود را آب بدهید به‌زودی همه‌ی آن‌ها خشک خواهند شد. برای جلوگیری از این کار فقط کافی است که از میزان آب موردنیاز در شرایط آب و هوایی مختلف برای هرکدام از گلدان‌های خودآگاهی داشته باشید. البته قانون کلی برای اکثر گل‌ها و گیاهان آپارتمانی این است که وقتی سطح خاک گلدان تقریباً خشک شد و رطوبت کمی داشت باید به آن آب بدهید.
  2. آب‌پاشی سطحی کم : برای بیشتر گل‌ها و گیاهان آپارتمانی، آب‌پاشی سطحی باعث تقویت ریشه و ساقه‌ی گیاه می‌شود ولی برای سالم ماندن و حفظ طراوت برگ‌ها حتماً باید روزانه یک یا دو بار این کار انجام شود.
  3. تخلیه نشدن آب اضافه : همه‌ی گلدان‌ها در انتها یک منفذ برای تخلیه‌ی آب اضافه دارند ولی این منفذ به‌هیچ‌عنوان کافی نیست و برای تخلیه‌ی کامل آب اضافه‌ی گلدان باید حتماً ته آن با سنگریزه و شن پر شود. به‌این‌ترتیب آب اضافه در اطراف ریشه نمی‌ماند و باعث فاسدشدن آن نمی‌شود. برای سالم ماندن گیاه باید فقط انتهای تارهای ریشه مرطوب باشند و قسمت اصلی ریشه بهتر است خشک بماند.
  4. رعایت نکردن نور مناسب برای گیاه : همیشه از فروشندگان گل‌ها و گیاهان آپارتمانی میزان نور موردنیاز برای هر گیاه را سؤال کنید و محل قرار دادن گلدان‌های خود را بر اساس این اطلاعات مشخص کنید. اکثر گل‌ها وگیاهان آپارتمانی نور زیادی لازم ندارد. برای موارد استثنا نیز نور خورشید نباید غیرمستقیم یا از پشت شیشه به آن‌ها بتابد.
  5. ضربه خوردن یا تغییر مکان مداوم : گل‌ها و گیاهان آپارتمانی بهتراست همیشه جای ثابتی داشته باشند و تغییر مکان مداوم آن‌ها به ریشه آسیب می‌رساند. ریشه گیاهان در برابر ضربه بسیار آسیب‌پذیر است و اگر نیاز به جابه‌جا کردن آن‌ها دارید این کار را به‌آرامی و با احتیاط زیاد انجام دهید.

منبع :bistsotoon.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*