پنج شنبه , ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

خواص تره

از خواص سبزی تره چه می دانید؟

تره از جمله سبزی هایی است که بسیار خوشمزه و با خاصیت می باشد.دکتر سید مهدی میرغضنفری, متخصص فیزیولوژی گفته است: مزاج بیشتر سبزی‌های خوردنی، گرم و خشک میباشد اما تعدادی از آن ها مانند ترخون و تره گرمی بیشتری دارند. گرمی تره بسیار زیاد و در درجه سوم و خشکی آن در درجه دوم قرار دارد.

از خواص سبزی تره چه می دانید؟

معده و گوارش استعداد زیادی برای سرد شدن و نفخ کردن دارند. یکی از خوردنی‌های مفید برای از بین بردن نفخ را سبزی تره است. این سبزی به دلیل مزاج گرمش گازهای موجود در سیستم گوارش را می راند اما باید توجه داشت که در برخی افراد حساس، خودش می تواند عاملی برای تولید گاز و ایجاد نفخ باشد.

تره برای تقویت قوای جنسی و کاهش علائم بواسیر بسیار موثر می باشد.برای درمان بواسیر چگونه از تره استفاده کنید؟بواسیر تورم عروق ناحیه رکتوم (مقعد) و خونریزی از آنهاست که برای درمان آن به دو صورت می‌توانید از تره استفاده کنید: خوراکی: تره را به غذا (کوکو یا سبزی خوردن) افزودموضعی:

از خواص سبزی تره چه می دانید؟

در روش موضعی، کافی است تره را به صورت نیمکوب له کرد تا آب آن خارج شود و به صورت خمیری شکل آن را روی موضع قرار دهید و روی آن را نیز با نایلون پوشاند. سپس باید چند ساعت صبر کنید تا خواص آن اثر کند. بهتر است از این خمیر، اولین بار با احتیاط و در زمان کوتاه استفاده شود

چون در افراد گرم‌مزاج احتمال دارد باعث ایجاد خارش و عوارضی شود ولی استفاده از آن برای افراد سرد مزاج مفیدتر می باشد.تره و کلا گرمی‌ها باز کننده انسدادهای کبد و طحال هستند و به هر کس که در اثر عملکرد نامطلوب این اعضا دچار رنگ پریدگی و زردی چهره باشد، مصرف تره توصیه می شود.

همچنین ببینید

ته چین ماکارونی

ته چین ماکارونی: دستور پخت

برای آموزش روش تهیه ته چین ماکارونی که بسیار خوشمزه و لذیذ است با ایران ناز همراه باشید  . …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*